Zalety implantów zębowych

Zalety implantów zębowych

Czym jest implant zębowy i dla kogo ?


Piękny i zadbany uśmiech to w dzisiejszych czasach podstawa do funkcjonowania w codziennym życiu, często opartym na kontaktach międzyludzkich, ważną rolę w dbaniu o jamę ustną stanowią higiena i  regularne wizyty kontrolne u stomatologa a pojawiające się choroby to sygnał do podjęcia niezbędnego leczenia zębów, zaniedbanie prowadzi do ich utraty, oraz dalszych poważnych konsekwencji zdrowotnych tj. atrofia kości, w przypadku leczenia bezzębia ważne, aby nasz dentysta Bielsko-Biała dopasował odpowiedni rodzaj uzupełnień protetycznych, wśród których można wymienić: korony, mosty, protezy jednak jednym z najtrwalszych i estetycznych rozwiązań jest implant zębowy to najczęściej tytanowa śruba umieszczana w kości szczęki pod powierzchnią dziąsła, wraz z przymocowanym do niej porcelanowym zębem, po wkręceniu do żuchwy następuje proces asymilacji, czyli zrostu tkanki z powierzchnią sztucznego zęba. Mimo iż jest to bezpieczna metoda leczenia, istnieją przeciwwskazania, takiego zabiegu nie wykonamy w przypadku ciąży, choroby nowotworowej, nieleczonej cukrzycy, przewlekłej choroby, zaawansowanej osteoporozy, padaczki, AIDS, a także u osób poniżej 17 roku życia .

Rodzaje implantów zębowych.


Implant zębowy posiada trzy elementy, pierwszy umieszczany w kości imitujący korzeń zęba, drugi tak zwany łącznik, do którego mocowany jest ostatni element, czyli korona, biorąc pod uwagę materiał, z jakiego są, wykonane możemy wyróżnić dwa rodzaje implantów:

  • implanty tytanowe dzięki solidnemu materiałowi, są wyjątkowo trwałe i odporne na różnego rodzaju obciążenia,
  • implanty cyrkonowe (ceramiczne) wykonane z tlenku cyrkonu, barwą przypominające naturalną tkankę co ma znaczenie w przypadku obniżenia linii dziąsła.


Patrząc na sposób umiejscowienia, wyróżniamy implanty śródkostne, które umieszcza się w kości budującej szczękę oraz implanty podokostnowe umieszczane bezpośrednio pod dziąsłem tak, aby stykały się z zewnętrzną częścią kości. Można, również wyróżnić rodzaje implantów biorąc pod uwagę ich rozmiar, typowe mają od 3,5 mm do 4,2 mm średnicy mocowane są w przedniej części jamy ustnej, większe służą do odbudowy zębów trzonowych i przedtrzonowych. Odpowiednie dopasowanie implantów to istotny element leczenia, nasi  eksperci przygotują odpowiedni zgodny z potrzebami plan leczenia.

Zalety implantów.


Mimo iż wstawienie implantu zębowego jest inwazyjne i wymaga, nieco dłuższego procesu leczenia warto rozważyć ten zabieg w ze względu na korzyści z niego płynące:

  • estetyczny i naturalny wygląd odbudowanego uzębienia zapewniający olśniewający uśmiech, podnoszący pewność siebie,
  • w przypadku pojedynczych implantów nie powodują uszkodzeń sąsiednich zębów,
  • są odporniejsze niż naturalne zęby na spożywane słodkie i kwaśne produkty,
  • ze względu na stałe mocowanie utrzymanie higieny jest łatwiejsze niż w przypadku protez zębowych, wymagających wyjmowania i czyszczenia.

W naszym gabinecie jest możliwość leczenia bezzębia nawet w przypadku, gdy w miejscu ubytku zębowego pojawił się zanik kości, dzięki bezpiecznym i nowoczesnym rozwiązaniom oraz wykwalifikowanemu personelowi. 

Author Info

Zespół Joko Dent