Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków zarówno pochodzenia próchniczego, jak i niepróchnicowego. Obejmuje również endodoncję czyli ogromny dział stomatologii zachowawczej zajmujący się leczeniem endodontycznym potocznie zwanym- leczenie kanałowe.

Joko-Dent – gabinet dentystyczny Bielkso-Biała na miarę Twoich potrzeb


W naszym Centrum Stomatologicznym Joko-Dent oferujemy :
  • Wypełnienia stałe światłoutwardzalne
  • Endodoncja – leczenie kanałowe
  • Reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe
  • Leczenie nadwrażliwości zębów
  • Leczenie kieszonek dziąsłowych
  • Szynowanie rozchwianych zębów
  • Odbudowa korony zęba

WSZYSTKIE ZABIEGI MOGĄ ODBYWAĆ SIĘ W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM.

2_n

 Co to jest próchnica zębów ?

Próchnica jest bakteryjną chorobą zakaźną twardych tkanek zęba, objawiająca się demineralizacją szkliwa. Jest to związane z działaniem kwasów wytworzonych przez bakterie znajdujące się w płytce nazębnej (czytaj więcej – zakładka profilaktyka). Bakterie te żywią się cukrem pochodzenia zewnątrz- i wewnątrzustrojowego. W procesie trawienia tych cukrów powstają już wcześniej wspomniane kwasy, które niszczą powierzchnię zęba.

W początkowym etapie próchnica obejmuje tylko szkliwo, następnie dociera do kolejnej warstwy zęba i powiększa się coraz szybciej. Jeśli ubytek nie jest zaplombowany, może spowodować problemy w głębszej części zęba i wówczas potrzebne jest leczenie endodontyczne (czytaj więcej – zakładka endodoncja).

Komfort i bezpieczeństwo

W Centrum Stomatologicznym Joko-Dent zapewniamy komfort, bezpieczeństwo i miłą atmosferę. Oferujemy usługi stomatologiczne dla dorosłych i dzieci.

Najwyższa jakość, atrakcyjne ceny

Gwarantujemy atrakcyjne ceny przy zachowaniu najwyższej jakości usług stomatologicznych. Udzielamy pełnej gwarancji na usługi świadczone przez naszą placówkę.

Gwarancja jakości

Stosujemy najnowsze technologie. Używamy wysokiej klasy materiałów i sprzętu stomatologicznego.

Stomatolog Bielsko – umów wizytę

 Skontaktuj się z nami celem umówienia wizyty w dogodnym terminie.