Lakierowanie zębów - kiedy warto o nim pomyśleć?

Lakierowanie zębów – kiedy warto o nim pomyśleć?

Nieleczone uzębienie może doprowadzić do wielu różnorodnych problemów zdrowotnych w organizmie człowieka. Rozwijający stan zapalny w obrębie zębów prowadzi niekiedy do utraty zęba lub zębów, chorób układu krążenia, wystąpienia przykrych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, choroby nerek, problemów z układem kostno-stawowym a w bardzo ciężkich przypadkach nawet sepsy. Stosowanie profilaktyki i leczenie zębów od razu po zauważeniu rozwijającego się problemu to klucz, by wizyty w gabinecie dentystycznym były tylko spotkaniami kontrolnymi. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony uzębienia przed wystąpieniem chorób jest lakierowanie zębów.

Co daje lakierowanie zębów?

Lakierowanie zębów polecamy jako fantastyczną możliwość wzmocnienia ich szkliwa, zatrzymaniu procesu rozwijania się w nich ubytków oraz zapobiegania wystąpieniu próchnicy. Dentyści w Bielsko Białej w trosce o swoich pacjentów pragnie ustrzec przed rozwojem tej choroby bakteryjnej. Niewiele osób wie, że próchnica jest chorobą zakaźną, która może zostać przekazana podczas pocałunku, posługiwania się tą samą szklanką czy sztućcami. W wyniku postępującego schorzenia dochodzi do uszkodzenia szkliwa, zębiny i coraz głębszych partii zębów. W konsekwencji możemy borykać się nie tylko z chorobą rozwijającą się w obrębie jamie ustnej, ale może dojść do komplikacji kardiologicznych i nefrologicznych.

Lakierowanie zębów – na czym polega?

Do przeprowadzenia zabiegu dentysta Bielsko-Biała wykorzystuje preparat zawierający w swym składzie związki fluoru, z tego względu działanie to, bywa nazywane również fluoryzacją. Przy pomocy pędzelka na powierzchnię zębów pacjenta nakładana jest cienka warstewka produktu. Związki fluoru w ten sposób pozostając na zębach, jeszcze przez kilkanaście godzin będą uwalniały się do szkliwa. Po wykonaniu zabiegu nie zalecamy jedzenia przez okres 2 godzin, do następnego mycia zaś musimy poczekać 12 godzin. Tego dnia polecamy również nie spożywać produktów nabiałowych. Zalecamy, by nasz gabinet dentystyczny w Bielsko-Białej odwiedzać raz na pół roku w celu wykonania zabiegu, jakim jest lakierowanie zębów. Pacjentów, którzy wykazują się predyspozycjami do wystąpienia próchnicy po indywidualnej konsultacji, zapraszać będziemy częściej.

Lakierowanie zębów u dzieci – czy warto?

Zdecydowanie zachęcamy do przyprowadzania dzieci w wieku wczesnoszkolnym, by przeprowadzić zabieg, jakim jest lakierowanie zębów. W ten sposób mamy szansę zabezpieczyć uzębienie najmłodszych przed zbyt wczesną utratą zębów mlecznych, co doprowadzić mogłoby w przyszłości do rozwoju wad zgryzu. Najmłodsi, u których występuje duże ryzyko rozwoju próchnicy oraz ci, którzy założony mają aparat ortodontyczny, powinni zjawiać się na zabiegu co 3 miesiące.

Author Info

Zespół Joko Dent