Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Na czym polega praca chirurga stomatologa?

Chirurg stomatolog w Bielsko Białej jest lekarzem zajmującym się wykonywaniem zabiegów z zakresu usuwania (ekstrakcja) zębów, czy też rekonstrukcji tkanek miękkich, lub tkanki kostnej pod wstawienie korony. Powszechnie kojarzonym zabiegiem z chirurgiem stomatologiem jest ekstrakcja zębów mądrości która jest powszechnie wykonywanym zabiegiem. Oczywiście praca Chirurga stomatologa nie ogranicza się jedynie do pracy przy uzębieniu a raczej dotyczy całości jamy ustnej. Szczególnie u dzieci wykonuje się dość powszechnie praktykowany zabieg podcięcia wędzidełka. Podcięcie wędzidełka jest prostym zabiegiem który znacząco ułatwia później życie młodym osobom. 

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny posiadająca duże niedobory kadrowe dlatego też znalezienie specjalisty w tej dziedzinie może być utrudnione. W naszym gabinecie stomatologicznym przyjmują zarówno znakomici specjaliści z zakresu stomatologii jak i chirurgii stomatologicznej. 

Dlaczego wybór lekarza stomatologa to ważna decyzja? 

Stomatolog w Bielsko Białej jest zawodem medycznym aktywnie pracującym na naszym ciele od którego pracy zależy nasz komfort życia i wizerunek. Wybór dobrego lekarza w tym zakresie ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, a także jakości życia. Dobry specjalista przeprowadzi proces leczenia który będzie skutkował wysoką skutecznością i zapewni nam piękny i zdrowy uśmiech na wiele lat. Nasi specjaliści z zakresu stomatologii oraz chirurgii stomatologicznej posiadają duże doświadczenie w swoich dziedzinach poparte licznymi wizytami pacjentów i bardzo pozytywnymi opiniami. 

Wybór dobrego stomatologa może zadecydować o kondycji naszych zębów przez najbliższe lata. Dobry lekarz tej specjalizacji zapewni nam profesjonalny proces leczenia oparty o minimalną ingerencję w zęby, a same zabiegi poprzedzi wykonaniem stosownych badań diagnostycznych, które pozwolą na prawidłową diagnozę i leczenie. Wykonywane zabiegi powinny zawsze być poprzedzone badaniem diagnostycznym, które może pozwolić ocenić lekarzowi skalę zmian chorobowych i ustalić proces leczenia. 

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonywane w naszej placówce

Posiadamy specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej którzy w swoich gabinetach wykonują liczne zabiegi w tym: 

  • Ekstrakcje zębów stałych 
  • odbudowa tkanki kostnej 
  • odbudowa tkanki miękkiej 
  • Zabiegi z zakresu ortodoncji 
  • Leczenie stanów zapalnych 

Zabiegi tego rodzaju pozwalają na zachowanie pięknego uśmiechu i uchronienie nas od powikłań wynikających z nieleczonych stanów zapalnych. 

Author Info

Zespół Joko Dent