Co to jest piaskowanie zębów?

Co to jest piaskowanie zębów?

Dbanie o zdrowie jamy ustnej staje się coraz bardziej popularne. Całe szczęście, ponieważ niewiele trzeba, aby zęby uległy zniszczeniu. Pacjenci w gabinetach stomatologicznych coraz częściej wybierają usługi takie jak piaskowanie zębów. Czym jest ten zabieg i czy warto się na niego zdecydować?

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów wykonujemy przede wszystkim w celu uzyskania czystości w jamie ustnej. Podczas zabiegu używamy specjalnego preparatu z drobinkami czyszczącymi. To one usuwają zarówno nadmiar kamienia, jak i wszelkiego rodzaju nieczystości czy osad nazębny. Zalecany jest on każdemu, kto ma problemy z kamieniem osadzającym się na zębach. Zabieg warto wykonać również wtedy, kiedy na szkliwie można zaobserwować nieestetyczne przebarwienia. 

Kluczowa jest substancja wykorzystywana przez nas podczas piaskowania. Drobinki, czyli tak zwany piasek stomatologiczny, któremu zawdzięczamy nazwę zabiegu, usuwają jedynie zanieczyszczenia, a szkliwo pozostawiają w nienaruszonej formie.

Pacjenci zastanawiają się, ile kosztuje piaskowanie zębów. Nasz gabinet dentystyczny oferuje wszystkie zabiegi w bardzo korzystnych cenach.

Co warto wiedzieć o zabiegu piaskowania zębów?

Wielu naszych pacjentów ma wątpliwości odnośnie do zabiegu. Piaskowanie zębów czy boli to rzecz, o którą pyta każdy nasz pacjent. Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym gabinecie dentystycznym każdy zabieg był jak najbardziej przyjemny dla pacjenta. Piaskowanie zębów nie boli, ale nie jest szczególnie komfortowe ze względu na nieprzyjemny smak substancji czyszczącej. Aby pacjenci lepiej znosili zabieg, do preparatu dodawane są składniki smakowe.

Jeśli chodzi o to, ile trwa piaskowanie zębów, wszystko zależy od konkretnego przypadku. Przeważnie nie jest to szczególnie czasochłonne, jednak przy większych zabrudzeniach zabieg może wydłużyć się do około 30 minut. 

Bardzo istotna jest informacja czego unikać po piaskowaniu zębów. Należy zrezygnować z produktów, które mają intensywny kolor. Najlepiej stosować tak zwana “białą dietę”, czyli spożywać jedynie produkty o jasnym zabarwieniu. Po piaskowaniu zębów nie wolno przez 2 godziny nic jeść ani pić.

Piaskowanie zębów to innowacyjna metoda dokładnego czyszczenia płytki nazębnej. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, a pacjenci chętnie z niej korzystają. Wizyta w naszym gabinecie dentystycznym nie jest stresująca ani bolesna. Efekty zabiegu są widoczne zaraz po jego wykonaniu. Aby utrzymać je jak najdłużej, warto powtarzać piaskowanie zębów raz na rok. 

Author Info

Zespół Joko Dent