Bezzębie - jak skutecznie je leczyć?

Bezzębie – jak skutecznie je leczyć?

Ubytki w uzębieniu to częsty problem, z którym mierzą się nasi stomatologowie. Ich przyczyną najczęściej są zaniedbanie higieny jamy ustnej, nieleczona próchnica, parodontoza i urazy mechaniczne. Brak zębów jest dla naszych pacjentów wyjątkowo uciążliwy, ponieważ powoduje zaburzenie funkcji jamy ustnej, ból i dyskomfort psychiczny. By zlikwidować te dolegliwości, oferujemy najnowsze metody stomatologiczne, które są bezbolesne, szybkie i dają długotrwałe efekty.

Bezzębie — przyczyny i konsekwencje

Nasze centrum stomatologii oferuje pomoc wszystkim osobom, których dotknęło bezzębie, niezależnie od przyczyny jego pojawienia się. Pacjenci przychodzący do nas zgłaszają, że powodem luk w uzębieniu było między innymi bagatelizowanie regularnej higieny jamy ustnej, która doprowadziła je do próchnicy i usunięcia zębów. To najczęstsze podłoże takich kłopotów. Właśnie dlatego tak istotne jest leczenie zębów już na początku rozwoju próchnicy. Kolejnym źródłem bezzębia jest parodontoza, czyli odsłonięcie szyjek zębowych. Ta patologia prowadzi do kiwania i chwiania się zębów, a następnie do ich wypadnięcia. Część osób szukających u nas pomocy i cierpiących na brak zęba, opowiadają, że powodem był nieszczęśliwy wypadek lub uraz mechaniczny. Konsekwencją braku kompletu zębów jest zaburzenia funkcji gryzienia, przeciążenie mięśni twarzoczaszki, nieestetyczny wygląd i uszkodzenie dziąseł. Nasz gabinet stomatologiczny Bielsko-Biała doskonale zdaje sobie sprawę, jak wielkim dyskomfortem jest bezzębie, dlatego też proponujemy swoim pacjentom innowacyjne i bezpieczne rozwiązania, które przywracają radość uśmiechania się i jedzenia ulubionych dań.

Możliwości leczenia bezzębia

Każda osoba, która przychodzi do naszego centrum, otrzymuje profesjonalną i indywidualną pomoc, a także propozycję najkorzystniejszego rozwiązania. Podstawą leczenia bezzębia jest szczegółowy wywiad, który przeprowadza stomatolog. Dzięki poznaniu szczegółów problemu z brakiem zębów możliwe jest szybkie i skuteczne leczenie. Tradycyjną, chociaż coraz rzadziej stosowaną metodą jest wstawienie protez akrylowych. Jest to jednak rozwiązanie, które nie wytrzymuje próby czasu. Nasze centrum oferuje specjalne implanty wykonane z tytanu, które są niezwykle trwałe, bezpieczne i nie niosą ryzyka odrzucenia ich przez organizm. Efekt takiego zabiegu, jaki wykonuje dentysta Bielsko-Biała, jest nie tylko solidny, ale również wyjątkowo estetyczny. Dzięki najnowszej wiedzy i narzędziom możemy podczas jednego zabiegu umieścić w sposób całkowicie bezbolesny, co najmniej 4 implanty. Efekt zatem jest szybki i nie wymaga wielu wizyt w gabinecie. Warto zatem zdecydować się na leczenie bezzębia i zażegnać problemy z żuciem, czy poczuciem wstydu podczas szerokiego uśmiechania się.

Author Info

Zespół Joko Dent