Wybielanie zębów - fakty i mity.

Wybielanie zębów w domu i w gabinecie – co trzeba wiedzieć?

Piękny uśmiech to marzenie każdego – jest to kwestia nie tylko estetyczna, ponieważ równe i białe zęby mogą także pozytywnie wpływać na naszą pewność siebie oraz samopoczucie. Warto więc nie zaniedbywać tego ważnego aspektu i odpowiednio dbać o zęby. Coraz bardziej popularne staje się na przykład wybielanie zębów nie tylko domowymi sposobami, ale również w gabinecie stomatologicznym. Co trzeba wiedzieć o tych sposobach na hollywoodzki uśmiech?

Wybielanie zębów w domu

Możemy na własną rękę przeprowadzić wybielanie zębów, a przynajmniej nieco zmienić ich barwę na jaśniejszą, ale niestety fakty są takie, że domowe sposoby wybielania zębów nie są zbyt skuteczne, a przy tym również zazwyczaj nietrwałe. Jak przeprowadza się wybielanie zębów w domu? Służy do tego przede wszystkim specjalna pasta wybielająca, ale stomatolog może także polecić bardziej profesjonalny zestaw do wybielania zębów, który wykorzystuje podobne techniki jak przy wybielaniu zębów laserem w gabinecie dentystycznym. Oczywiście w przypadku past wybielających efekty nie utrzymują się zbyt długo i często są mało widoczne, a ponadto należy również być ostrożnym w ich stosowaniu – dotyczy do przede wszystkim osób, które cierpią na nadwrażliwość.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Oprócz domowych sposobów na wybielenie zębów dostępne są także profesjonalne metody, które wykonuje dentysta. Metody wybielające stosowane w gabinetach stomatologicznych to przede wszystkim nakładkowe wybielanie zębów oraz laserowe wybielanie zębów. W tym pierwszym przypadku stomatolog przepisuje nam odpowiednie nakładki oraz pasty wybielające, a my zabiegi wykonujemy samodzielnie w domu zgodnie ze wskazówkami. Natomiast laserowe wybielanie zębów odbywa się całkowicie w gabinecie dentystycznym i służy do tego specjalna lampa do wybielania zębów. Na zęby nakłada się specjalny żel, którego składniki aktywują się pod wpływem światła i dzięki temu ingerują w głębsze warstwy zębów, wpływając na ich barwę. Każdy gabinet stomatologiczny Bielsko-Biała przeprowadza tego rodzaju zabiegi wybielające. Nowością są dostępne w sklepach takie produkty jak zestaw do wybielania zębów. Dzięki nim możemy podobny zabieg przeprowadzić samodzielnie w domu. Niezależnie jednak od tego, na jaką metodę się zdecydujemy, to musimy pamiętać, że nie dają one trwałych efektów i przyjdzie czas, gdy trzeba będzie znów je powtórzyć. Niewątpliwy wpływ na barwę zębów ma także nasza dieta – po zabiegach wybielania stomatolog zaleca stosowanie tzw. białej diety.

Author Info

Zespół Joko Dent