Ortodonta

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu i nieprawidłowościami związanymi z funkcjonowaniem narządu żucia. Najpopularniejszą metodą leczenia ortodontycznego jest założenie aparatu na zęby, który ustawia uzębienie w prawidłowej pozycji i koryguje nieestetyczne stłoczenie zębów. Ortodoncja nie zajmuje się jedynie estetyką uzębienia, ale przede wszystkim korekcją wad, które powodują przeciążenia i zaburzają prawidłowe działanie narządu żucia.

Leczenie położenia zębów, poza oczywistym efektem wizualnym (prostowaniem zębów i redukcją szczelin między zębowych), przynosi korzyści zdrowotne, czyli m.in wpływa na prawidłowe żucie, zmniejsza zgrzytanie zębami oraz poprawia wymowę.

Ortodoncja w JOKO-DENT

Centrum stomatologiczne Joko-dent od 2005r świadczy usługi stomatologiczne dla dzieci i dorosłych. Nasze działania poprawiają jakość życia pacjentów stomatologicznych i ortodontycznych. Ortodoncja jest dziedziną, która ciągle się zmienia i pojawiają się nowe metody prostowania zębów w jak najbardziej skuteczny sposób. Z tego powodu nasi specjaliści nieustannie się dokształcają oraz zdobywają najnowszą wiedzą na kursach z zakresu leczenia ortodontycznego.

2_n

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?:
    • Na początku przeprowadza się szczegółowy wywiad z pacjentem, w czasie którego lekarz ortodonta bada stan uzębienia oraz uzyskuje informacje jakiego efektu oczekuje osoba decydująca się na założenie aparatu.
    • Na podstawie wycisków protetycy tworzą aparat stały lub ortodonta zakładać aparat ruchomy (wybór rodzaju aparatu zależy m.in od zaawansowania wady).
    • Po założeniu aparatu, pacjent powinien stawiać się na comiesięczne wizyty kontrolne, podczas których ortodonta ocenia postępy w leczeniu oraz koryguje nieprawidłowości.
    • Uzyskanie oczekiwanych efektów trwa ok. 2 lat, ale czas noszenia aparatu jest ustalany indywidualnie i zależy od wielu czynników.
    • Po zdjęciu aparatu, ortodonta zakłada tzw. druciki retencyjne, które zapobiegają powrotowi zębów do poprzedniej pozycji.

Stomatolog Bielsko – umów wizytę

 Skontaktuj się z nami celem umówienia wizyty w dogodnym terminie.