Endodoncja (leczenia kanałowe)

Endodoncja (leczenia kanałowe) przeprowadza się w sytuacji kiedy, na wskutek głębokiej próchnicy w zębie, dochodzi do nieodwracalnego stanu zapalnego miazgi lub gdy miazga jest martwa, a także wtedy kiedy doszło do urazu zęba z uszkodzeniem miazgi. Miazga zęba to tkanka, która wypełnia jamę zęba (komorę i kanały) w jej skład wchodzą naczynia krwionośne i nerwy.

Leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów, które znajdują się w korzeniach zębów. W czasie tej czynności usuwa się z nich miazgę oraz bakterie. Następnym etapem leczenia jest szczelne wypełnienie kanałów odpowiednim materiałem. Po zakończeniu leczenia endodontycznego należy odbudować koronę zęba. Zęby martwe ze względu na brak unerwienia, mogą zmieniać kolor, stają się delikatne, kruche i często podatne na złamania. Dlatego, w niektórych sytuacjach, konieczne jest wzmocnienie korony zęba poprzez wkłady koronowo­korzeniowe i lub korony protetyczne.

W naszym Centrum Stomatologicznym Joko-Dent dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia możemy uratować wiele z tych zębów, które kiedyś musiałyby zostać usunięte.
W celu dokonania dokładnego pomiaru długości kanałów stosujemy specjalistyczne urządzenie zwane endometrem.
Zabieg odbywa się pod kontrolą radiowizjografii, czyli cyfrowego obrazu zęba. Zdjęcia wykonywane są bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym podczas leczenia, co zdecydowanie skraca czas wizyty.

Joko-Dent – gabinet stomatologiczny Bielsko-Biała na miarę Twoich potrzeb

WSZYSTKIE ZABIEGI MOGĄ ODBYWAĆ SIĘ W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM.

1_n
4_n

Stomatolog Bielsko – umów wizytę

 Skontaktuj się z nami celem umówienia wizyty w dogodnym terminie.