Skuteczne wybielanie zębów

Skuteczne wybielanie zębów

Piękny uśmiech stanowi poniekąd wizytówkę każdego człowieka. Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, takie jak wady zgryzu, krzywe zęby czy nieładny odcień kości zębowej, mogą prowadzić do braku pewności siebie i niechęci do mówienia. W takiej sytuacji warto udać się do dentysty lub stomatologa. Osoby te posiadają specjalistyczną wiedzę w obrębie tej dziedziny. Pewne działania można podjąć na własną rękę (z wykorzystaniem domowych sposobów), jednak efekty mogą okazać się niezadowalające. Aby uniknąć takich niepowodzeń, warto zainwestować w specjalistyczną pomoc. Taka usługa dostępna jest w naszym salonie. 

Wybielanie

Wybielanie zębów to bardzo częste zjawisko szczególnie wśród osób, które spodziewają się ważnego wydarzenia w ich życiu czy w sytuacji zdjęcia aparatu ortodontycznego. Obecnie istnieje kilka sposób na osiągnięcie zamierzonego efektu. Jednym z nich jest laserowe wybielanie zębówNależy przygotować się do niego w odpowiedni sposób – zadbać o wyleczenie zębów oraz dziąseł (jeśli jest taka potrzeba) oraz dowiedzieć się czy nie występują przeciwwskazania. Metoda ta często jest dwuetapowa – pierwszy etap odbywa się podczas wizyty u dentysty, który wykonuje specjalny zabieg z użyciem lasera, natomiast drugim etapem jest działanie w domu, które polega na używaniu wkładek nazębnych z żelem o dobranym stężeniu. Istotne są również zalecenia na kilka dni po zabiegu, których udzielają nasi specjaliści. Należy pamiętać o zastosowaniu “białej diety”, aby nie zepsuć działania specjalisty. 

Kolejnym rozwiązaniem są paski wybielające do zębów, które stanowią bardziej przystępne cenowo rozwiązanie. Przed podjęciem takiego działania należy skontaktować się z dentystą, aby wykluczyć występowanie przeciwwskazań oraz dowiedzieć się jak działać, aby uniknąć bolesnych powikłań (np. uszkodzenie szkliwa). Może być to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy dana osoba chce dobrze wyglądać podczas ważnej uroczystości, jak na przykład impreza urodzinowa. 

Wybielanie zębów – efekty

Należy wiedzieć, że nie każdy ma predyspozycje do posiadania śnieżnobiałego uśmiechu. Punktem wyjścia jest naturalny kolor zębów oraz karnacja, do której dopasowuje się wybór odcienia bieli. Efekty także są zależne od wyboru metody (w przypadku działania laserem widoczne są od razu, natomiast przy używaniu pasków czy nakładek trzeba odczekać pewien czas).  Z pewnością lepsze rezultaty można osiągnąć wybierając wybielanie zębów u dentysty. 

Wybielanie zębów cena – widełki cenowe są naprawdę duże (od kilku do kilkuset złotych), ponieważ zależą od wyboru metody.

Author Info

Zespół Joko Dent