Przygotowanie dziąseł pod implanty - jak długo trwa proces gojenia?

Przygotowanie dziąseł pod implanty – jak długo trwa proces gojenia?

Implanty to nowoczesny i praktyczny sposób na pozbycie się braków w uzębieniu. Niezależnie od przyczyny utraty zęba, warto zdecydować się na wszczepienie implantu, który wygląda naturalnie i sprawi, że żuchwa będzie prawidłowo pracować. Co ważne profesjonalną implementację musi poprzedzać odpowiednie przygotowanie dziąseł pacjenta do zabiegu, a procesu gojenia nie wolno przyspieszać. 

Jak przygotować dziąsła pod implanty?

Dobry dentysta przed zabiegiem powinien przeprowadzić szereg badań, na podstawie których będzie w stanie określić, czy stan kości umożliwi wszczepienie implantu. Ponadto nasi dentyści w Bielsko Białej dokonają dokładnej oceny całej jamy ustnej, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jednak w niektórych sytuacjach może zaistnieć konieczność zrekonstruowania tkanki kostnej, żeby móc z powodzeniem wszczepić implant w wybrane miejsce. Wówczas stomatolog przeprowadzi augmentację kości poprzez wprowadzenie w miejscu występowania niedoborów przeszczepu tkanki własnej. Wspomniana procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i pozwala na efektywne przygotowanie dziąseł pod implanty.

Natomiast sam zabieg implantacji polega na wywierceniu w kości niewielkiego otworu, do którego wkręca się wybrany implant. Następnie implant jest pokrywany tkanką dziąsła, aby połączył się z kością. Kolejnym krokiem jest wkręcenie śruby gojącej, która właściwie modeluje kształt dziąsła. Ostatnim etapem jest zamocowanie sztucznego zęba do implantu za pomocą specjalnego łącznika. Zabieg ten wykonujemy z użyciem profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu i jest on całkowicie bezpieczny dla pacjenta.

Jak długo trwa proces gojenia dziąseł?

Dziąsła po zabiegu implantacji mogą być spuchnięte, obolałe i sporadycznie krwawić. Dlatego nasi dentyści rekomendują, aby bezpośrednio po zabiegu zadbać o nadwyrężone dziąsła poprzez stosowanie okładów z lodu, unikanie używek oraz delikatną higienę jamy ustnej. Gojenie dziąseł w zależności od indywidualnego przypadku może potrwać od 3 do nawet 6 miesięcy i w tym czasie należy wyjątkowo uważać na miejsce wszczepienia implantu.

Ponadto pacjenci mogą wspomagać się lekami przeciwbólowymi oraz witaminą C, a w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, trzeba jak najszybciej skontaktować się z naszym centrum stomatologicznym, abyśmy mogli wdrożyć odpowiednie leczenie.

Warto podkreślić również, że pracujący u nas stomatolodzy dokładają wszelkich starań, żeby pacjent czuł się komfortowo w trakcie zabiegu i zaraz po nim. Co więcej, nasi dentyści pozostają w stałym kontakcie z pacjentami, u których wszczepiono implant oraz regularnie kontrolują stan ich dziąseł, aż do momentu pełnego zagojenia.

Author Info

Zespół Joko Dent