Nitkowanie zębów, dlaczego warto o nim pamiętać?

Nitkowanie zębów, dlaczego warto o nim pamiętać?

Piękny uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów dobrego zdrowia jamy ustnej. Wiele osób uważa zęby za najbardziej widoczną część ich zdrowia, a posiadanie zębów, które są czyste i wolne od zanieczyszczeń, jest kluczowym elementem utrzymania zdrowego uśmiechu. Należy zmniejszyć ryzyko rozwoju zapalenia dziąseł i innych chorób jamy ustnej.

Regularne odwiedzanie naszego dentysty może pomóc utrzymać czyste i zdrowe zęby.

Prawidłowe i regularne nitkowanie pomaga  zmniejszyć ryzyko chorób dziąseł. Nici dentystyczne są niezbędnym elementem dobrej higieny jamy ustnej i powinny być wykonywane regularnie, aby zapobiec próchnicy zębów i chorobom dziąseł. Istnieje kilka rodzajów nici dentystycznych, które zapewniają różne poziomy wyników nitkowania i ważne jest, aby używać odpowiedniego rodzaju nici dentystycznej do danego zadania. Istnieją dwa rodzaje nitkowania zębów – ręczne i elektroniczne. Ręczne nitkowanie odbywa się poprzez nawlekanie go przez zęby i pod linią dziąseł. Nitkowanie elektroniczne odbywa się za pomocą urządzenia elektronicznego do przesuwania nici dentystycznej po zębach. Ogólnie rzecz biorąc, nitkowanie elektroniczne jest bardziej skuteczne, ponieważ może skuteczniej usuwać płytkę nazębną i resztki jedzenia. Jednak ręczne nitkowanie jest wygodniejsze i łatwiejsze do wykonania.

Zapobieganie zapaleniu dziąseł, powstawaniu płytki nazębnej i próchnicy zębów

Jak nitkować odpowiednio zęby nicią dentystyczną? Najłatwiej jest nitkować, jeśli przewleczesz nić między zębami w kształcie litery „C”. 

Pytanie co daje nitkowanie zębów? Nitkowanie może pomóc usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia spomiędzy zębów. Zapobiega to przyczepianiu się niezdrowych bakterii jamy ustnej do zębów i przekształceniu się w poważniejsze problemy zdrowotne. Po drugie, nitkowanie może pomóc w oczyszczeniu dziąseł i utrzymaniu ich w zdrowiu. Po trzecie, nitkowanie zębów jest skutecznym sposobem usuwania kamienia nazębnego (nagromadzenia wapnia) spomiędzy zębów. I wreszcie, regularne nitkowanie zębów może pomóc zmniejszyć ryzyko próchnicy zębów.

W naszym gabinecie stomatologicznym Bielsko-Biała dostępnych jest kilka różnych rodzajów nici dentystycznych, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom.

Nici dentystyczne pomagają usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia spomiędzy zębów. Ma to kluczowe znaczenie w zapobieganiu zapaleniu dziąseł, najczęstszej chorobie dziąseł. Nici dentystyczne pomagają również usunąć płytkę brzeżną, która może prowadzić do chorób dziąseł. Płytka nazębna (nagromadzone resztki jedzenia, bakterie, czerwone krwinki) jest jedną z głównych przyczyn próchnicy zębów i zapalenia dziąseł (stan zapalny i zaczerwienienie wokół linii dziąseł). Regularne usuwanie płytki nazębnej za pomocą nici dentystycznej pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych chorób.

Author Info

Zespół Joko Dent