Most protetyczny, a implant zębowy - co wybrać?

Most protetyczny, a implant zębowy – co wybrać?

Ubytki w uzębieniu wiążą się ze sporym dyskomfortem, szczególnie jeśli dotyczą przednich zębów. Wówczas pacjenci chcą szybko uzupełnić braki przy zastosowaniu najlepszych dostępnych metod leczenia. W naszym Centrum Stomatologicznym „Joko-Dent”sprawnie i bezpiecznie zakładamy mosty protetyczne oraz implanty zębowe w zależności od indywidualnych potrzeb. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, kiedy warto wybrać jedną z tych metod.

Most protetyczny — dla kogo?

Most protetyczny to stała proteza, za pomocą której można za jednym razem uzupełnić znaczne ubytki w uzębieniu. Jednak, aby można było zastosować tę metodę, dany ubytek muszą otaczać zdrowe zęby, które nasz stomatolog wykorzysta jako zęby filarowe i użyje ich jako podpory do właściwego ustawienia protezy.W tym celu zęby filarowe trzeba wcześniej odpowiednio spiłować, a w miejsce ubytku dentysta wstawi idealnie dopasowaną koronę. Wspomniana korona musi być połączona z zębami filarowymi z obu stron, dzięki czemu cała konstrukcja będzie wyjątkowo trwała i wytrzymała. Co ważne dobrze założony most protetyczny jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu i pielęgnacji, dlatego będzie to idealne rozwiązanie dla osób posiadających wokół ubytku zdrowe zęby.

Kiedy warto zdecydować się na implant zębowy?

Współczesna protetyka korzysta z wielu innowacyjnych rozwiązań, aby zapewnić pacjentom dobrej jakości implanty zęboweW efekcie nowoczesne implanty wyglądają nie tylko niezwykle estetycznie, ale i naturalnie. Poza tym implant zębowy jest niezależny od innych zębów, a jego założenie nie wymaga naruszania struktury pozostałego uzębienia. W naszym Centrum Stomatologicznym „Joko-Dent” możemy zaproponować pacjentom nowoczesne implanty, które składają się z tytanowej śruby, łącznika i korony protetycznej. Warto podkreślić również, że sam zabieg wszczepienia implantu trwa od trzydziestu minut do maksymalnie dwóch godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Natomiast bezpośrednio po zabiegu należy unikać gorących i twardych pokarmów, a nasz dentysta może profilaktycznie przepisać wybrane leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne w zależności od potrzeb.

Podsumowując, obie metody mają swoje zalety i ograniczenia, a przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej skonsultować się z naszym stomatologiem, który pomoże dobrać odpowiednią protezę. Ponadto wszystkie implanty zębowe i mosty protetyczne zakładane w Centrum Stomatologicznym „Joko-Dent” są tworzone z zachowaniem najwyższych standardów tak, aby finalnie pacjent był zadowolony i mógł bez skrępowania cieszyć się pięknym uśmiechem.

Author Info

Zespół Joko Dent