Jak skutecznie usunąć przebarwienia na zębach?

Jak skutecznie usunąć przebarwienia na zębach?

Przebarwienia zębów stanowią jedną z częstych dolegliwości, nierzadko prowadzących do kompleksów oraz zmniejszonej pewności siebie w codziennym funkcjonowaniu. Śnieżnobiały uśmiech może być zaburzony przez szereg czynników, zarówno wewnątrz, jak i zewnątrzpochodnych. Jak skutecznie usunąć przebarwienia na zębach?

Przyczyny przebarwień na zębach

W celu efektywnego usunięcia przebarwień na zębach warto poznać przyczynę danego stanu rzeczy. Wyróżniamy przyczyny:

  • wewnątrzpochodne
  • zewnątrzpochodne

Przebarwienia wewnątrzpochodne są trudniejsze do usunięcia, ze względu na zaburzenie struktury zęba od środka. Wywołane są m.in. niedrożnością przewodów żółciowych, zaburzeniami hormonalnymi, bądź lekami przyjmowanymi w czasie ciąży.

Zewnątrzpochodne przyczyny przebarwień są z kolei łatwiejsze do usunięcia, ze względu na zaburzenie cienkiej błony zębów, a także powierzchniowej warstwy szkliwa. Zaliczamy do nich m.in. przebarwienia stanowiące skutek palenia papierosów, zażywania używek bądź leków.

 

Żele i paski wybielające

Usuwanie przebarwień domowymi metodami rozpoczyna się od wszelkich żeli i pasków wybielających. Przyklejając je dwa razy dziennie na zęby na pół godziny, można oczekiwać satysfakcjonujących efektów. Wspomniana technika usuwania przebarwień jest szczególnie wygodna, co przekłada się na jej szczególną popularność.

Pasty wybielające

Zainteresowanie usunięciem przebarwień zazwyczaj rozpoczyna się od zakupu pasty wybielającej, cechującej się zwiększoną ścieralnością w porównaniu z konwencjonalnymi egzemplarzami. Dobierając bezpieczny i skuteczny produkt warto jednak zwrócić uwagę na wartość RDA, która nie powinna przekraczać wartości 100.

Gabinet stomatologiczny a usuwanie kamienia

Niezależnie od przyczyny przebarwienia, najefektywniejszym sposobem zawsze będzie wizyta w gabinecie stomatologicznymDentysta to zarówno usuwanie kamienia, jak również należyta ocena stanu uzębienia. Gabinet stomatologiczny oferuje takie techniki jak:

Poprzez pierwszą metodę, dentysta w Bielsko-Białej skutecznie usuwa kamień z koron zębowych. Piaskowanie pozwoli na likwidację osadu pod ciśnieniem, wykorzystując w tym celu ziarenka specjalistycznego piasku. Ostatnia ze wspomnianych technik, wybielanie, oparta zostałą o terapię z użyciem wysokiej klasy lampy dentystycznej. Wizyta w gabinecie stomatologicznym pozwala na szczegółową diagnozę stanu uzębienia, wykrywając tym samym objawy próchnicy. W skrajnych przypadkach przebarwień na zębach istnieje również możliwość zastosowania licówek, koron bądź materiałów kompozytowych.

Author Info

Zespół Joko Dent