Dobry stomatolog - jak go znaleźć?

Dobry stomatolog – jak go znaleźć?

Wybór dobrego stomatologa nie jest łatwym zadaniem, szczególnie wtedy kiedy potrzebujemy pilnej pomocy, a ból nie daje nam spokoju. Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego dentysty? Jakie wyposażenie powinien mieć gabinet stomatologiczny? Tego dowiesz się w tym krótkim artykule. 

Dobry dentysta powinien mieć odpowiednie podejście do pacjenta

Pierwszą rzeczą na którą musisz zwrócić uwagę przy wyborze dentysty jest jego stosunek do pacjenta. W naszym gabinecie będziesz się czuł komfortowo nawet przy tak trudnych i czasochłonnych zabiegach jak leczenie kanałowe. Dobry stomatolog oprócz posiadania niezbędnych zawodowych kwalifikacji potrafi uspokoić pacjenta, a także dokładnie mu wytłumaczyć na czym będzie polegał dany zabieg. Zwróć uwagę na opinie innych pacjentów w internecie, jeśli dentysta ma zbyt wiele negatywnych opinii, to nie warto korzystać z jego usług. 

Zwróć uwagę również na to jak prezentuje się gabinet stomatologiczny. W naszym gabinecie na bieżąco dezynfekujemy sprzęt, który posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Nasze miejsce pracy jest schludne, a w gabinecie poczujesz się jak u siebie w domu. Istotne w naszej pracy jest to, że przed rozpoczęciem leczenia pacjent wie ile za nie zapłaci. Niektórzy dentyści celowo ukrywają pewne koszty, a rachunek potrafi zaskoczyć nawet majętnych pacjentów. U nas tego nie doświadczysz, wszystkie wydatki zostaną zaprezentowane przez naszą kadrę, a opłata za usługę będzie dostosowana do twoich możliwości. 

Kompleksowa opieka dla ciebie i twojej rodziny

Sprawdzaj też, jakie uprawnienia i certyfikaty ma dany dentysta. Warto, żeby potrafił dokonywać nawet trudnych zabiegów w dziedzinie chirurgi szczękowej. Dobry chirurg stomatolog zapewni tobie i twojej rodzinie kompleksową opiekę, u nas załatwisz wszystko, bo nasza kadra zdobyła wiele uznanych certyfikatów i specjalizacji. 

Dobry dentysta potrzebuje pomocy wykwalifikowanych asystentek bądź asystentów stomatologicznych. Asystentka w znaczący sposób usprawnia pracę w gabinecie, a także potrafi uspokoić pacjenta i przygotować go do różnego typu zabiegów. W niektórych gabinetach niestety bagatelizuje się zatrudnienie dobrej asystentki, co ma odbicie w profesjonaliźmie gabinetu i w psychicznym komforcie pacjenta. Stanowczo unikaj gabinetów, gdzie asystentki zamiast skupiać się na swojej pracy, odbywają prywatne rozmowy z innymi pracownikami. U nas cała uwaga będzie skupiona tylko i wyłącznie na tobie. 

Ostatnią kwestią na którą musisz zwrócić uwagę jest organizacja pracy. Stomatolog nie powinien się spóźniać, w naszym gabinecie wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a pacjenci nie muszą czekać w kolejkach przez długi czas. 

Author Info

Zespół Joko Dent