Czym jest i kiedy mamy do czynienia z zębem zatrzymanym

Czym jest i kiedy mamy do czynienia z zębem zatrzymanym?

Ząb zatrzymany nie wydostaje się ponad powierzchnię dziąsła. Co to oznacza? Składający się z zębiny, tkanek twardych oraz szkliwa, osłaniających znajdującą się wewnątrz miazgę ząb zatrzymany znajduje się w kości szczęki dolnej lub górnej. Jest to zjawisko nieprawidłowe i wymaga ingerencji stomatologa. Zęby zatrzymane to najczęściej trzecie przedtrzonowce, zwane zębami mądrości. Jak leczy się je i do czego prowadzi brak reakcji na tworzące się zmiany w strukturze zęba?

Ból martwego zęba i leczenie stomatologiczne w nowoczesnym gabinecie

Martwy ząb, podobnie jak ząb zatrzymany może boleć. Przyczyną bólu zębów są najczęściej bakterie, rozwijające się w obrębie miazgi zębowej. Stan zapalny, jaki się w niej tworzy jest zjawiskiem odwracalnym, jeżeli reakcja nastąpi szybko. Gdy zapalenie miazgi obejmie jej całą przestrzeń, dentysta zmuszony jest zastosować czynności endodoncyjne, czyli leczenie kanałowe. Martwy ząb może być zatrzymany lub prawidłowo osadzony w łuku kości szczęki górnej lub dolnej. Często bólowi towarzyszy spuchnięte dziąsło przy martwym zębie. Nasze centrum stomatologiczne jest miejscem, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc. Oferujemy zarówno leczenie kanałowe, zabiegi na zębach zatrzymanych, jak i wybielanie martwego zęba. Jeśli Twój ząb obumarł w wyniku urazu, czernieje i wygląda nieestetycznie, nasz gabinet oferuje szybką pomoc. Licówka na martwy ząb to rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz pewność siebie i piękny uśmiech. 

Centrum stomatologiczne-leczenie zębów u dzieci i dorosłych

Martwy ząb mleczny u dziecka nie powinien pozostawać bez ingerencji stomatologicznej. W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe usługi dentystyczne, realizowane dla pacjentów dorosłych oraz dla najmłodszych. Martwy ząb zawiera bakterie, powodujące szereg zmian chorobowych w całym organizmie. Jeśli zastanawiasz się, co może być przyczyną osłabienia odporności u Twojego dziecka, koniecznie odwiedź dentystę. U nas znajdziesz profesjonalizm, życzliwe podejście, dopasowanie techniki leczenia do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się, jak wygląda martwy ząb lub czy Twój ząb zatrzymany ma szansę na prawidłowe osadzenie wśród pozostałych zębów? Zapraszamy do nas. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz zastosowaniu nowoczesnego sprzętu ocenimy stan faktyczny i dobierzemy zestaw niezbędnych czynności, dzięki którym odczujesz komfort. Nie pozwól, by ból zęba martwego lub zatrzymanego zepsuły Twój dzień pracy lub urlop. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w nowoczesnym centrum stomatologicznym w Bielsku-Białej. 

Author Info

Zespół Joko Dent